Class Results 
Name Class Time Place
Dana Kee C1 Man 1:33:01 1st
Bob Westrum K1 Man 1:08:33 1st
Nicholas Wagner K1 Man 1:13:50 2nd
Richard Cotton K1 Man 1:16:38 3rd
Jed Friedrichsen K1 Man 1:20:38 4th
Matthew Britt K1 Man 1:22:00 5th
Ross Burlbaw K1 Man 1:30:53 6th
Bernard Arnold K1 Man 1:33:49 7th
David Owens K1 Man 1:37:09 8th
Jane Cotton K1 Women 1:24:09 1st
Terica Bergin K1 Women 1:29:46 2nd
Carol Heddinghaus K1 Women 1:32:19 3rd
Allison Bock K1 Women 1:38:52 4th
Sherry Isenhart K1 Women 1:39:26 5th
Lisa Wells K1 Women 1:41:11 6th
Melissa Nilson K1 Women 1:49:49 7th
Brad Daniels Unlimited Solo Male 1:05:16 1st
Rusty Self Unlimited Solo Male 1:07:41 2nd
Matthew Kirkweg Unlimited Solo Male 1:11:57 3rd
Chris Van Meter Unlimited Solo Male 1:11:58 4th
Andrew Klonis Unlimited Solo Male 1:19:29 5th
3 1/2 Paddlers (Daryl Simon; Chad, Adam and Corwin Breshears) Unlimited Tandem Men 1:07:46 1st
John McCoy and Larry Waters Unlimited tandem Men 1:18:06 2nd
David and Lucas Combs Unlimited tandem Men 1:33:30 3rd
Gurls Rule (Di McHenry and Sofia Searcy) Unlimited Tandem Women 1:32:49 1st
Yippee Kayak (Karen Pautz and Stacy Bates) Unlimited Tandem Women 1:36:22 2nd
Darrell Stegeman Novice 45:47:00 1st
Kerry Hodges Novice 1:00:08 2nd
Valli Kelley Novice 1:01:29 3rd
Jeffrey Barrows Novice 1:05:44 4th
Jake Britt Novice 1:06:58 5th
Eileen Combs Novice 1:07:38 6th
Larisa Rudelson DNS
Steve Myers DNS
Becky Thompson DNS
Ericca Thornhill DNS
Stacy Turner DNS
Keith Voss DNS
Richard Wallis DNS
Thomas Selva DNS
Kristen Bexten DNS
Overall Results
Brad Daniels Unlimited Solo Male 1:05:16
Rusty Self Unlimited Solo Male 1:07:41
3 1/2 Paddlers (Daryl Simon; Chad, Adam and Corwin Breshears) Unlimited Tandem Men 1:07:46
Bob Westrum K1 Man 1:08:33
Matthew Kirkweg Unlimited Solo Male 1:11:57
Chris Van Meter Unlimited Solo Male 1:11:58
Nicholas Wagner K1 Man 1:13:50
Richard Cotton K1 Man 1:16:38
John McCoy and Larry Waters Unlimited tandem Men 1:18:06
Andrew Klonis Unlimited Solo Male 1:19:29
Jed Friedrichsen K1 Man 1:20:38
Matthew Britt K1 Man 1:22:00
Jane Cotton K1 Women 1:24:09
Terica Bergin K1 Women 1:29:46
Ross Burlbaw K1 Man 1:30:53
Carol Heddinghaus K1 Women 1:32:19
Gurls Rule (Di McHenry and Sofia Searcy) Unlimited Tandem Women 1:32:49
Dana Kee C1 Man 1:33:01
David and Lucas Combs Unlimited tandem Men 1:33:30
Bernard Arnold K1 Man 1:33:49
Yippee Kayak (Karen Pautz and Stacy Bates) Unlimited Tandem Women 1:36:22
David Owens K1 Man 1:37:09
Allison Bock K1 Women 1:38:52
Sherry Isenhart K1 Women 1:39:26
Lisa Wells K1 Women 1:41:11
Melissa Nilson K1 Women 1:49:49

The 2019 Spring 12 Race was a success.  Thank you to everyone who attended,  volunteered, and sponsored the event.